רוע, הון ושלטון

כתב: מאיר יפרח, מזכיר ארגון מגדלי ירקות

עם הקמת הוועדה מטעם משרדי האוצר, הכלכלה והחקלאות, סומנה המטרה – התעלמות מוחלטת מטיעוניהם של נציגי החקלאים, מדוחות הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מדוחות של אנשי המקצוע במשרד החקלאות, מהבדיקה השוטפת של רינו צרור בגלי צה"ל. הוועדה כללה את הקולות ששרי האוצר והחקלאות רצו לשמוע. 

משרדי האוצר והחקלאות החליטו לפתוח את היבוא החקלאי ללא מכס כצעד חד צדדי, בלי להגיע להסכמות. מפלגת ישראל ביתנו חורטת היום על דגלה את תום עידן החקלאות הישראלית. במשרדי האוצר והחקלאות מתוסכלים מכך שעשרים חברי כנסת מהקואליציה מגינים ממש בגופם על עתיד החקלאות ועל ביטחון המזון בארץ.

ראוי לפרק ממשלה כזאת על מעשה לא ציוני של רפורמה, שתביא כביכול חיסכון של ארבעים שקל לחודש למשפחה, ובפועל רק תעשיר את היבואנים במאה וחמישים מיליון שקל פטורים ממכס בשנה. מוציאים דיבתם של החקלאים ומביאים להרס החקלאות. רצו להביא ביצים מאוקראינה, ועכשיו האמת מתפוצצת להם בפנים.

באיזו קלות ובחוסר אחריות מאשימים את החקלאים ביוקר המחיה, את מי שיושבים בעוטף עזה, על גבול לבנון מול החיזבאללה, בערבה ובבקעה, שהקימו יישובים וחקלאות מהמפוארות בעולם. 

ברשתות קונים מטוסים והחקלאים מוכרים את הטרקטורים שלהם.

שרי האוצר והחקלאות רוצים לקושש קולות על חשבון ההסתה נגד החקלאות. 

החקלאות והחקלאים יישארו, יעבדו ויספקו מזון לעם ישראל, בשר, דגים, חלב, ביצים, ירקות ופירות, במחירים זולים ובאיכות משובחת במשך כל השנה. אנחנו נשרוד והם יוחלפו. השרים והמנכ"לים הם הדבר הזמני. זאת המהפכה הגדולה שמביא האוצר, במקום לטפל בעליית מחירי הדיור והדלק, בעלייה מאוקראינה, בביטחון המזון. במקום לחזק את החקלאות ולתמוך בדור ההמשך, עוסקים בפופוליזם.

אז שלא יעבדו עליכם.