ביום שלישי, 28.8.12, התקיים בקיבוץ ארז המפגש השנתי המסורתי, שראשיתו סיור בתצוגת זני תפוחי-האדמה החדשים. בהמשך התכנסו הבאים במועדון הקיבוץ לסיכום מבחני הזנים.

יוסי ארזי פתח בדברים לזכרו של יהודה פלג ז"ל.

בהמשך פנה יוסי לסכם את מבחני הזנים החדשים. בתצוגה כל זן מכל אזור מוצג פעם אחת, לצד יעדי שימושיו. כל זן נבחן עד 3 שנים, למעט מספר חריגים. המידע מבוסס רק על מה שמגיע מחברות הזרעים.

בחוברת שחולקה בכנס, שהוכנה על-ידי שמעון ורשבסקי, אשר גולן וציון דר, מופיעות תכונות הזנים, מופיעים הסברים ומקרא ותוצאות, הכוללות: נוף, פקעות, יבול מוקדם וסופי בהתפלגות מפורטת, התרשמות כללית, פגעי פנים ושונות. התוצאות הן של החורף והאביב. בדיקת חומר יבש נעשית בחבל מעון בכל הזנים.

יוסי מציין כי השנה התבקשו מבצעי התצפיות גם לנקוב בשמם של הזנים המצטיינים, כל אחד באזורו.

בסיכום המבוא לחוברת, כותב שמעון ורשבסקי כי "התצוגה והחוברת מגלמות תוצאות עבודתם השקדנית של פעילים המסורים לנושא כבר שנים רבות. לצדנו יש תמיד מי שמסייעים בידינו בכל הרמות, מן הטיפול בזרעים והגידול בשדה ועד לעבודת המיון. ודאי שללא שותפים נאמנים אלה לא היינו עומדים במשימה". בשמו ובשם עמיתיו מבקש שמעון להביע הערכה רבה וכנה ותודה חמה לעל העוזרים במלאכה, ותודה גם לאנשי קיבוץ ארז, המתמידים באירוח התצוגה והמפגש בטוב טעם ובחום.

סיכמה את המפגש הרצאתו המעניינת של צבי עמית, מנהל מקצועי מחברת הזרע ג'נטיקס, שדיבר על חדשנות בטיפוח צמחים. בפתח דבריו אמר עמית, כי ביצועים הם תמיד שילובים של גנטיקה ואגרוטכניקה, אין דבר כזה הזן הכי טוב, אלא לצורך מה נועד, לאיזו עונה ולאיזה אזור.