שתיית מיץ סלק, מסתבר, יכולה להפחית משמעותית את לחץ הדם, כך עולה ממחקר שנערך לאחרונה במשותף על-ידי האוניברסיטה לרפואה של לונדון והאוניברסיטה לרפואה פנינסולה.
על-פי תוצאות המחקר התברר, כי שתיית 2 כוסות מיץ סלק טרי הביאה להפחתה מהירה ומשמעותית בלחץ הדם, שבאה לידי ביטוי עד 24 שעות לאחר צריכת המיץ.
חוקרים בתחום הרפואה והתזונה רואים חשיבות רבה במחקר זה, שכן יתר לחץ דם, המכונה ה"רוצח השקט", נחשב לגורם סיכון מרכזי בכל הקשור במחלות לב וכלי דם ואחראי לכ-20% ממקרי המוות בעולם המערבי.
בתהליך המחקר נבדק לחץ הדם של הנחקרים שעה אחת לפני שתיית המיץ, ולאחר השתייה נבדק לחץ הדם שלהם מדי 15 דקות, עד לפרק זמן של 3 שעות. לאחר 24 שעות הם נבדקו פעם נוספת.
בהשוואה לקבוצת ביקורת, שאנשיה שתו מים בלבד, התברר כי לחץ הדם של שותי מיץ הסלק ירד כבר לאחר שעה מזמן שתיית המיץ, והירידה הגיע לשיאה תוך 3.0-2.5 שעות לאחר השתייה. השלכות מיץ הסלק ניכרו, כאמור, גם לאחר 24 שעות.
השפעת הצריכה של פירות וירקות על רמת לחץ הדם אמנם נבדקה גם במחקרים קודמים, אך החוקרים סברו כי נוגדי החמצון הם הגורמים העיקריים האחראים להפחתת יתר לחץ הדם. במחקר הנוכחי של מיץ הסלק התברר, כי החומר הפעיל ניטראט הוא בעל תפקיד חשוב בהרבה בהשפעתו החיובית וכי הפחתת לחץ הדם נוצרה כתוצאה מכך שמרכיב זה מצוי בסלק וכן בירקות עליים ירוקים אחרים. מתברר שחומר זה, באמצעות בקטריה ידידותית הנמצאת על הלשון, הופך בתהליך העיכול לחומר טבעי, המרחיב את כלי הדם וגורם להורדת לחץ הדם.
היועצת המדעית של מועצת הצמחים, ד"ר ברוריה טל, מסרה כי הסלק בישראל הוא ירק זמין וזול, עשיר באשלגן המסייע לפעולת הכליות ולאיזון נוזלי הגוף. סלק קטן אחד מספק גם קרוב לרבע מכמות החומצה הפולית המומלצת ליום, שחיונית לבריאות כלי הדם והלב.