משלחת של חקלאים מכל הארץ, בראשות ח"כ איתן ברושי, יו"ר השדולה החקלאית בכנסת, ומאיר יפרח, מזכיר ארגון מגדלי ירקות, הגיעה לפני חג השבועות ללשכתו של יו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין, כדי לקיים באורח סמלי את מצוות הביכורים לרגל חג השבועות, שהוא חג מתן תורה, ביכורים ועבודת האדמה. ח"כ ברושי ציין שחג השבועות הוא חג של אדם ואדמה, וכי המשלחת באה לציין את הישגיה הרבים של החקלאות ולהודות ליו"ר הכנסת על פועלו בשנה החולפת, במיוחד בכל הקשור להסרת סעיפים הפוגעים בחקלאות בחוק ההסדרים, וכן לבקש ממנו שיעזור בכך גם השנה לקראת הדיונים על התקציב, כדי שנוכל לשמר את החקלאות בישראל כנכס אסטרטגי ועצמאי. החקלאים אמרו ליו"ר שיש להם ידיד בכנסת ואיחלו לו מזל טוב לרגל חתונתו הקרבה.

יו"ר הכנסת אדלשטין: "אין חולק על חשיבותה של החקלאות ותפקידה במדינה ובאזור שלנו. אני שמח שחזרו לשיח נכון סביב החקלאות. על מנת שלא להשאיר את הדברים רק כתשבחות ודברי תודה, אומר שגם השנה יהיו ניסיונות להכניס רפורמות לחוק ההסדרים, אבל גם הפעם צריך לדאוג שהרפורמות יעברו לוועדות הכנסת הרלוונטיות, לדיונים מעמיקים יחד עם החקלאים ודרך הצבעה מסודרת במליאה, ואמנע הכנסתן לחוק ההסדרים".

מאיר יפרח אמר כי "אנו מברכים את היו"ר בחג שמח והבאנו לו ביכורי ירקות מכל הארץ. החקלאות מאוימת בשנים האחרונות. יוקר המחיה ופערי התיווך הם לא באחריותנו. יש להקים שוק סיטוני מודרני, שידאג לכך שהחקלאים יוכלו למצוא חלופה ראויה לרשתות השיווק. יש לתמוך בחקלאות ולאהוב אותה".