יהודה פלג איננו
הלם נפל על כל מי שהכיר את יהודה פלג, חבר קיבוץ גבולות, איש גד"ש חלוצה. למרות מצב בריאותו, נראה לאחרונה טוב, תמיד מסודר ומטופח למשעי, העיניים הכחולות המחייכות, רגוע, תמיד משרה אופטימיות. קשה לחשוב שאיננו עוד, צעיר לנצח.

יהודה איש מיוחד, איש משפחה ועבודה, חבר ואיש צוות מעולה בכל מסגרת בה היה שותף, בראש ובראשונה בן אדם וחכם אמיתי. הראייה שלו היא תמיד למרחוק, לכן כל מי שראה אותו לאחרונה היה בטוח שיוכל להמשיך ולהתמודד עוד שנים רבות אתנו. ביקשתי ממנו לא פעם, תישאר בסביבת הארגון, בוועדה כזו או אחרת, אבל יהודה אמר לי בפשטות, מאיר, תן לצעירים, את שלי עשיתי.

הייתה לי את הזכות לעבוד איתו בתפקידו כמזכיר הארגון שטיפל בתעשייה ובתפוחי-אדמה. באיזו מיומנות וחוכמה השכיל לנהל את המו"מ בתעשייה מול המפעלים ומול חברות לזרעי תפוחי-אדמה בחו"ל. לפני הגעתו לארגון, כבר ביצע פעילות ציבורית ענפה בתנובה ובאגרקסקו. כל חייו עסק בחקלאות, ובעיקר בתפוחי-אדמה ובגזר. כשהרגיש שהוא מיצה את עצמו בארגון, פינה את מקומו למחליפו, יוסי ארזי, פנה להקמה ולניהול של גד"ש חלוצה, אך תמיד היה מוכן לתת תמיכה וגיבוי עד הסוף.

עברנו ביחד תקופה מרתקת ומלאה במאבקים ובהישגים. יהודה ידע לעשות את הבלתי אפשרי לאפשרי, ואף פעם לא שכח שמאחורי כל פרויקט ניצב אדם.

כמה חבל שהאיש הזה לא יהיה עוד במשפחתו, בקיבוצו ולנו במערכות החקלאיות. חוכמתו, עצתו הטובה והנכונה, השקט הנפשי שהוא משדר לסביבתו גם בשעת לחץ, איש יקר ומיוחד במינו.

בישיבות ובנושאים שטיפל בהם, תמיד סיים את הויכוחים בהסכמה, וגם אם פעם לקחתי החלטה חד צדדית, הוא היה אומר לי: עשית – עשית, אבל תדע, זה לא בסדר, או לחילופין היה משתף את המזכירות בעניין.

יהודה היה מותג בפני עצמו, חסיד העבודה המשותפת קיבוצים-מושבים, לא נרתע אפילו משותפות בגידול פלפל בגד"ש חלוצה כשאחרים הרימו גבה.

זכויות רבות ליהודה בארגון מגדלי ירקות. הכל ביושר, בשיתוף-פעולה, עבד עם יוסטה, עם יוסי אורן, צוות שקידם והוביל את כל ענף הירקות למה שהוא כיום.

כמה אהב את משפחתו הנפלאה, חוה, הבנות, הבנים והנכדים, באיזו גאווה ואיזה אושר היה לאחרונה מוציא את הנכדים מהפעוטון. אבדה גדולה למשפחה ולכל החברים בכל המסגרות.

ייזכר בכל מסגרת כאדם מיוחד עם שאר רוח ועם נשמה גדולה, בעל ערכים ועקרונות גבוהים, איש נדיר. אנחנו, החברים בארגון, פשוט אהבנו אותו כל-כך, וכבר אנחנו חסרים אותו ומתגעגעים.
יהי זכרו ברוך.

מאיר יפרח וצוות ארגון מגדלי ירקות