שירות ההדרכה והמקצוע (שה"מ) במשרד החקלאות, בשיתוף מועצת הצמחים, קיימו יום פתוח בענף תות-השדה. היום הפתוח התקיים במתחם גידול תות-השדה בקלנסוואה, והוזמן אליו הקהל הרחב של אוהבי התות, וכמובן המגדלים ואנשי המקצוע.

אכן היה זה יום חגיגי, התכנסות של הגופים העוסקים יום-יום בענף לצד החברות המקצועיות, וכל זה לצד חלקות תות השדה של מגדלי קלנסוואה. המבקרים יכולים היו להתרשם ולטעום תות-שדה מזנים חדשים ומוכרים, לצפות בחלקות גידול התות, בהדרכת מדריכי שה"מ, ללמוד על חשיבותו הבריאותית של התות ועל שיטות ההדברה הביולוגית באמצעות אויבים ביולוגיים וטבעיים ועוד.

ביום הפתוח השתתפו גם שרת החקלאות היוצאת, אורית נוקד, ג'מאל עבד אלכרים, ממלא מקום ראש עיריית קלנסוואה, צבי אלון, מנכ"ל מועצת הצמחים, חנן בזק, מנהל שה"מ, וסגנו, עומר זידאן. בטקס שהתקיים במקום, נשאו דברים: חנן בזק, מנהל שה"מ, צבי אלון, מנכ"ל מועצת הצמחים, גמאל עבד אלכרים, ממלא מקום ראש עיריית קלנסוואה ושרת החקלאות, אורית נוקד, שנפרדה במלים חמות מאנשי המשרד וסקרה את הפעולות והדגשים בתקופת כהונתה.

עם סיום דבריה של השרה, הוזמן שמשון עומר, מנהל אגף ירקות בשה"מ, לברך את יקיר הענף, עלי עבדל ראזק, על תרומתו הרבה להצלחתו של ענף התות בישראל, ולהעניק לו מגן המציין את הוקרת הענף על פעילותו.

באירוע הוענקו אותות הוקרה גם לפעילים מרכזיים בענף תות-השדה, שהוענקו על-ידי ארז וייסברוד, יו"ר שולחן מגדלי התות, ואברהם נונה ארליך, מנהל ענף ירקות במועצת הצמחים. מקבלי אותות ההוקרה הם: רשאד סלמה, מגדל תות ותיק, שהאות מוענק לו על שיתוף-הפעולה בביצוע ניסויי שדה ומבחני זנים בקפדנות רבה; ד"ר ניר דאי, מטפח זני תות, אשר בעבודתו הביא לפיתוחם של זני תות חדשים מצטיינים, לתועלת ענף התות בישראל; אחמד מתאני, דמות מרכזית במועצת הצמחים בכל הקשור לענף תות השדה, שבשנים האחרונות מרכז את פרויקט ביו-תות, פרויקט הדגל שחיזק את ביטחונו של הצרכן הישראלי בתות השדה.

אחמד מתאני היה גם אחד המארגנים המרכזיים של היום הפתוח, לצדו של מוחמד אבו טועמה, רפרנט בכיר לענת התות והמרכז המקצועי של האירוע. האירוע הוא תוצר של שיתוף-פעולה בין שה"מ – משרד החקלאות, ענף הירקות במועצת הצמחים ועיריית קלנסוואה, ותודות לכל מי שתרמו להצלחתו.