תהליך הרדיפה אחר השר שמחון לא התחיל מימים אלה. רק מי שעושה – חושף את עצמו לביקורות אין קץ.

למרות הדו"ח של מבקר המדינה, החקלאים בטוחים ביושרו וביושרתו. שלום שמחון עבד קשה בכל התפקידים שמילא, ולרצות את כולם כנראה אי אפשר. אצל שר, שהגיע מההתיישבות ומייצג את בעיותיה של החקלאות, תמיד עלול לצוץ כביכול ניגוד עניינים. הבל ורעות רוח. פשוט המדינה הזאת לא מבינה ולא יודעת להתמודד עם הבעיות של החקלאים, כי החקלאות זרה וגדולה עליה. לדוגמא, דווקא בנושא העובדים הזרים, בו הוביל שר החקלאות תוכנית לצמצום מספר העובדים הזרים, מ-28,000- ל-20,000 עובדים, הוא מותקף משני הצדדים, זה אומר יותר מדי וזה אומר פחות מדי. אף אחד לא מאשים את מי שמאפשר ואחראי ליותר מ-300 אלף עובדים לא חוקיים בישראל.

בל נשכח, עברנו התנהלות קשה בתקופתו של שר החקלאות הקודם, כולל מינויים בלתי תקינים, השתלטות ובזבוז כספי החקלאים, וממש בימים אלה הוצגו כתבי האישום בנושא, והנה אותו שר לשעבר זכה לפרס בקבלת משרד מרכזי בממשלה.

לכן, אנחנו קוראים לשר החקלאות, אל תתרגש. לא רכשת דירה במגדלי יוקרה, הבית שלך שוכן על גדר המערכת בגזרת לבנון. לא נתת הרצאות תמורת תשלומי ענק ולא קיבלת מעטפות כבדות. דוגמא ליושר יכולים לקחת ממך כל אלה שמבקרים אותך.

אנו החקלאים איתך בכל דרך שתבחר. אנחנו לא נשכח עם מי הגענו להשגים בנושאים הרבים: הסכם המים, רפורמות בענפים השונים, שמירה על בריאות הציבור בהפחתת השימוש בחומרי הדברה, הרחבת ההתיישבות בפריפריה, פיצוי החקלאים הנפגעים מהמלחמות בצפון ובדרום, חיזוק ההשקעות, ההדרכה, המחקר והפיתוח, טיפול פרטני בבעיות החקלאים והחקלאות, חיזוק הקשרים של חקלאות ישראל בעולם, והרשימה עוד ארוכה.

כפי הנראה מחפשים שר ללא רקע חקלאי, ללא מקום מגורים, ללא משפחה, ללא חברים, ללא תוכניות עבודה, ללא הישגים, ללא כישרון, וגם אז יש סיכוי למציאת איזשהו ניגוד עניינים.

אז שיביאו שר חקלאות מהירח.

מאיר יפרח