תאור התמונה: זריעת תפוחי אדמה בעוטף בהשגחת הצבא. צילם: אלי דנינו

15.10.23

ימים קשים לעם ישראל

 

עם ישראל עובר ימים קשים מנשוא. משבר אמון קשה והתמודדות עם אסונות שלא דמיינו כמותם. הנגב המערבי ועוטף עזה נפגעו בעוצמות איומות של רוע ואכזריות, ורחבי הארץ נזרעו בטילים ונזקיהם. הקיבוצים והמושבים עברו התקפה רצחנית של חיות אדם. משפחות שלמות נכחדו, עברו התעללויות, לא חסו על ילדים, זקנים ונשים. טובי בנינו נפלו על הגנת תושבי העוטף. מעל ל-100 משפחות איבדו קשר עם קרוביהם שנחטפו כבני ערובה.

זו אינה העת להתחשבנות ולהאשמות. יום יבוא ונבוא בחשבון עם מי שאיפשר רשלנות איומה זו. כולנו עכשיו בלחימה, הצבא וגם העורף.

אני מחזק את מגדלי הירקות ואת כלל החקלאים בישראל, אשר בנוסף לכול חיים תחת איומים על המשך פרנסתם מצד המערכת הציבורית במשך שנים. ניסו להחיל עלינו רפורמה הזויה, תוך הפרת הסכמים וחוסר אחריות של קובעי המדיניות, מבית פורום קהלת. תחת סיסמאות ריקות מתוכן גרמו ליבוא פרוע ולסיכון החקלאים והחקלאות, בפגיעה קשה ביותר בביטחון המזון. גם כיום ממשיכים להרוס את מעט המגדלים שנותרו, אך כמו שאמרנו, כשיידומו התותחים, נבוא חשבון עם מחרבי המדינה, שדם חברינו וילדינו על ידיהם.

כיום צריך להתלכד, לחזק את צה"ל ואת כלל הציבור המופלא בישראל.

לכן אבקש מהחקלאים לשמור על שקט תעשייתי. נציל את מה שיש ונספק לכל תושבי ישראל את הירקות, הפירות, הביצים, החלב והבשר, הדגים וגידולי התעשייה. זה לא הזמן להתלונן, לא על מחירים ולא על חוסרים. יש להחזיר את החיים למסלול האפשרי, כי המלחמה תארך ותימשך.

היו חזקים. עם ישראל חי. ליבנו עם המשפחות השכולות ועם משפחות הנעדרים והחטופים. חיזקו ואימצו.

 

       מאיר יפרח

מזכיר ארגון מגדלי ירקות