גזירה שאי אפשר לעמוד בה: 516 ש"ח פיקדון חודשי לעובדים הזרים

חלם זה פה. בימים אלה החליט ח"כ אלאלוף, יו"ר ועדת העבודה הרווחה והבריאות, לאשר החלטה שעוכבה, לפיה יש לחייב את מעסיקי עובדים זרים בחקלאות לשלם ולהפקיד מדי חודש סכום של 516 ש"ח עבור כל עובד זר, כספים שאמורים להינתן לעובד עם יציאתו מישראל. לא עזרו הניסיונות לשכנעו להסירה מסדר היום.

עד שנפטרנו מהעול הכבד של מס מעסיקים, מנסים באוצר לצמצם הפסדים על גבינו ולהחזיר לנו את ההוצאות הללו בדרך האחורית? וכל זאת להזכירכם, לאחר 30 שנה שהעובדים הזרים מועסקים בארץ.

על מה ולמה? עד כמה יוכל החקלאי להיות "פרה חולבת" לפוליטיקאים חסרי אחריות?

הרי כפי שאנחנו זקוקים לעובדים הזרים, הם אף זקוקים לנו יותר, ומה שיקרה הוא  שגזירה כזאת תשאיר אותם בסוף ללא פרנסה, כי החקלאים לא יוכלו לסבול גזירה חדשה זו שתוביל לצמצום ולסגירה של משקים נוספים.

מפלגתו של יו"ר הוועדה מצהירה כי היא מעוניינת בתיק החקלאות, אז לאן פניהם מיועדות? האם העניין שלהם בתיק הוא להרוס את החקלאות? הם מדברים על יוקר המחיה, אבל זהו חיסול המחיה של החקלאים. שכחו שהכספים הגדולים אינם אצל החקלאים, שמתמודדים יום יום על כל שקל, אלא נמצאים אצל הטייקונים והיבואנים, והם שגורפים את הרווחים, דוחפים למחירים גבוהים וצוחקים כל הדרך לבנקים על גבינו.

הפיקדון הזה עלול להיות המסמר האחרון בארון קבורתם של החקלאים והחקלאות.

לצערי, ממשלת ישראל עושה כל פעולה אפשרית שמשמעות הרס החקלאות הישראלית, ועל כך אנו מלינים.

נעשה הכול כדי לא לשלם את המס הזה ונקזז אותו מהשכר של העובדים. רק כך יבינו שהכסף מגיע מעבודה מאומצת ולא צומח על עצים.

  מאיר יפרח