ירקות הם אוצר של בריאות. מועצת הירקות שקדה במשך תקופה ממושכת על הכנת מסע הסברה ישראלי לקידום צריכת הירקות, תוך שימוש במחקרים החדישים ביותר בעולם, ששיאו בהוצאת ספר מרתק ומדהים ביופיו

בקרב כל החוקרים והעוסקים בתזונה בעולם יש קונצנזוס לגבי החשיבות בהגברת צריכת הירקות, שהיא אחת ההמלצות התזונתיות המרכזיות לקידום בריאות הציבור ולמניעת מחלות. נטען, כפי הנראה לגבי כל תופעה או מחלה, שיופחת הסיכון להיפגע ממנה בזכות צריכה מוגברת של ירקות, ממחלות סרטן ולב ועד הזדקנות המוח ופגיעה בראייה, מסוכרת ואוסטיאופורוזיס ועד נזקי קרינת השמש וזיהום האוויר.

לדברי מרב מור-אופיר, דיאטנית קלינית .M.Sc, יועצת מדעית לענף הירקות, צריכת הירקות והפירות המומלצת נעה בין 9-5 מנות ליום. משרד החקלאות האמריקני ממליץ על צריכה של 5 מנות לילדים עד גיל 6, לילדים גדולים יותר, למתבגרות ולנשים 7 מנות ו-9 מנות למתבגרים ולגברים. עם זאת, כידוע, צריכת הירקות בפועל נמוכה מן הצריכה המומלצת.

כמה לצרוך אנו יודעים אבל איך לצרוך – זו הבחירה.

בשנים האחרונות התגלתה במחקרים רבים וחדשניים החשיבות הבריאותית מרחיקת הלכת של הפיגמנטים האדומים, הצהובים, הכתומים, הסגולים והירוקים, הנמצאים בצמחים, וכן החשיבות הבריאותית של פיטוכימיקלים נוספים. עוד התגלה, כי שלל הרכיבים בצמח השלם פועל כפי הנראה יחד, במשולב. מן המחקרים גם עולה, כי לאכילת מגוון ירקות, ולא רק ירק אחד, יש השפעה טובה יותר על פוטנציאל ההגנה מפני מחלות. הסיבה העיקרית לכך היא, שכל ירק מפעיל מערכת הגנה שונה מפני חומרים מזיקים שונים, וכך ה"שילוב המנצח" מכסה מגוון רחב יותר של פעילויות הגנה.

לאור כל זאת, החלו רשויות הבריאות בעולם להמליץ על צריכה צבעונית ומגוונת של ירקות ופירות. מסע ההסברה הישראלי, בדומה לזה שנערך בראשותו של מכון הסרטן הלאומי האמריקני, נועד להוות כלי איכותי לתכנון צריכה מגוונת של ירקות. ההנחה היא, שההמלצה לצרוך מכל קבוצות הצבע, בדומה להמלצה המוכרת לצרוך מכל קבוצות המזון, תהווה מנוף לגיוון הצריכה ולהגברתה.

מומחי ענף הירקות במועצת הירקות לשעבר, כיום מועצת הצמחים, בחרו בחלוקה ל-5 קבוצות צבע הדומה לזו האמריקנית:
הצבע האדום – מתמקד בליקופן (למשל, בעגבנייה);
הצבע הכתום – בבטא קרוטן ובקרוטנואידים נוספים (למשל בגזר);
הצבע הירוק – בלוטאין ובסולפוראפאן (למשל בחסה ובברוקולי);
הצבע הלבן – בתרכובות הגופרית (למשל בבצל);
הצבע הסגול – באנתוציאנינים (למשל בכרוב סגול).

להמלצה הכללית להגביר את צריכת הירקות ולהמלצה הספציפית לצרוך מדי יום ירקות מ-5 קבוצות הצבע, עשויות להיות השפעות משמעותיות על אורח החיים של הציבור ועל קידום מצב הבריאות באוכלוסייה. התגייסותם של אנשי המקצוע, המובילים את דעת הקהל בישראל, חיונית להשגת המטרה הזו.

"כוח הצבע", ספר מדהים הן ברמת המידע המהפכני שבו והן ביופיו, ניתן בשלב זה להשיגו במחירי עלות במועצת הצמחים, טלפון 03-9595643.

לכתבה בנושא ב"הקיבוץ", 1.7.04